FESTIVALIST FILMID AJAKAVA PÖFF TEATAB PILETIINFO OMA KAVA KONTAKT
PÖFF 2002 / Pöff teatab / Filmisoovitused

Bella Martha
04. detsember 2002

Et isuäratavad road võivad olla samaväärseks allegooriaks kui ükskõik milline muu võte, tõestab Saksa noor filmilooja Sandra Nettelbeck.

Seni peamiselt telefilmide kallal ametis olnud stsenarist ja režissöör pidas juba mõnda aega plaani teha filmi söömise ja armastuse seostest. Vaatluse all on oma elu kunstile pühendanud noor naine – Martha on professionaalne kokk ihu ja hingega, see teeb ta enesekindlaks ning õnnelikukski. Kui saatus toob Martha ellu avariis hukkunud õe 12aastase tütre, saab vankumatule naisele tasapisi selgeks, et inimesed peavad armastusest rohkem kui kunstist. Vaevalt jõuab aga peategelane oma südame õetütre armastusele avada, kui pool maailma sellesse sisse sajab – eesotsas itaallasest koka Marioga. Kuigi roll polnud aukartustäratavalt pika filmograafiaga näitlejannale Martina Gedeckile spetsiaalselt loodud, särab ta itaallasest superstaari Sergio Castellitto kõrval ehk eredamaltki kui metafoorsed road kõige peenemal portselanil. Viimastele annab vunki juurde meisterlik sümbioos õnnestunud koreograafiast ja kaamerasõitudest.

“Bella Martha” kandideerib Euroopa Filmiakadeemia parima meesnäitleja ja parima naisnäitleja auhinnale.

Katrin Rajasaare

Film linastub 4. detsembril kell 18 Sakala Keskuse suures saalis ja 6. detsembril kell 23 Sadamateatris

 

Pöff teatab
Kõik viimased teated
Festivaliuudised
Üritused ja külalised
Kavamuudatused
Filmiuudis
Filmisoovitused
Filmiotsing
Märksõna
Riik
Rezhissöör
Kategooria

: Nähes filmitiitli juures keerlevat A tähte, pole tegu mitte tundmatu anomaalia, vaid animafilmiga!
Kuku Raadio Postimees Tele 2 Peugeot Eesti Kultuurkapital Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium Eesti Filmi Sihtasutus Tallinn Eesti Kontsert