FESTIVALIST FILMID AJAKAVA PÖFF TEATAB PILETIINFO OMA KAVA KONTAKT
PÖFF 2002 / Pöff teatab / Filmisoovitused

Viimane mäng - kas elul on mõtet?
01. detsember 2002

Kui kõik su ümber tormavad eluga kaasa ning üksnes sulle meeldib sihitult äärelinna tänavatel lonkida, hommikuti kaua magada ja unistada...?

Kui sa pärast keskkooli teenid rahanatukest taksorooli keerates ja mõtled, kuidas elu tahes-tahtmata paigal seisab, sellal kui sa ise kõige rohkem keskpärasust kardad ja salajas igatsed eriline olla...?
Kahekümneaastane talent Charlie Hofheimer mängib kena ja südamlikku Jimi, kelle tegelaskuju on Callahan suuresti oma elust maha kirjutanud. Nooruse eneseotsingutest sündinud debüütteos, mille neli nädalat kestnud võtted tehti režissööri kodulinnas, on praeguseks pälvinud kriitikute üksmeelse kiituse ja tähelepanu.
Pisut uneleva tempoga indiefilm, mida saadab päikesepaiste ja kerge kitarri-muusika, on algul mahe ja rahustav. Siis hakkab pealispinna alt kumama paar tõsist ja valusat mõtet. Nukker armastus tüdruku vastu, kes kunagi päriselt sinu omaks ei saa; kahtlus, et võibolla on liikumine ning paigalseis ühtmoodi mõttetud.
Vastukaaluks pakutakse aga üksjagu toredat dialoogi ja lõbusaid karaktereid. Traditsioonihõnguga lõpu positiivsus jäägu vaataja otsustada.

Martin Oja

Film linastub kell 1. dets. kell 16 Sõpruses ja 4. dets kell 20.30 Sadamateatris

 

Pöff teatab
Kõik viimased teated
Festivaliuudised
Üritused ja külalised
Kavamuudatused
Filmiuudis
Filmisoovitused
Filmiotsing
Märksõna
Riik
Rezhissöör
Kategooria

: Nähes filmitiitli juures keerlevat A tähte, pole tegu mitte tundmatu anomaalia, vaid animafilmiga!
Kuku Raadio Postimees Tele 2 Peugeot Eesti Kultuurkapital Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium Eesti Filmi Sihtasutus Tallinn Eesti Kontsert