FESTIVALIST FILMID AJAKAVA PÖFF TEATAB PILETIINFO OMA KAVA KONTAKT
PÖFF 2002 / Pöff teatab / Üritused ja külalised

PÖFFil võib näha kahte plakatinäitust
28. november 2002

Peale filmide näitamise püüab PÖFF pakkuda inimestele ka teisi alternatiive tutvuda filmi kui sellisega. Toredaks vahelduseks filmide vaatamisele on nautida Kinomajas ja Sakala Keskuses ülespandud plakatinäituseid.

Täna õhtul kell 20.15 avatakse Kinomajas näitus "Poola filmiplakat". Näituse avamisel osaleb Krzysztof Dydo, plakatikunsti asjatundja ja kollektsionäär, kes tutvustab näitust. Pärast näituse avamist kutsub Poola saatkond kõiki huvilisi pokaal veinile.

29.novembril avatakse Sakala Keskuses UFA Filmistuudio plakatinäitus.

1917.a. asutatud Universum Film AG (Ufa) oli Saksamaa olulisim filmitootja, kes korraldas oma filmidele väga mahukad reklaamikampaaniad. Suurte filmide puhul oli tavaline, et telliti ja anti trükki kuni kolm kavandit. Kahes suures kinometropolis - Berliinis ja Viinis - kleebiti kuulutuste tulbad ning majaseinad üle spetsiaalsete esilinastuse jaoks valminud plakatitega juba nädalaid enne filmi kinodesse tulekut. Näitusel on välja pandud enam kui 50 plakatit, mis dokumenteerivad filmi ja tolle ajastu lugu.

Esimest korda on aastatest 1918 - 1943 pärit olulisimad Ufa plakatid ühel näitusel välja pandud. Muuhulgas on näha hiljem Hollywoodis nime teinud lavastajate Ernst Lubitschi ja Friedrich Wilchelm Murnau filmide plakatid. Esmakordselt näidatakse ka kõiki Fritz Langi filmidele tehtud plakateid. Maailma filmiajalukku läinud suurteoste reklaami kõrval on välja pandud ka tänaseks suuremalt jaolt unustatud Ufa-filmide plakateid.

Plakatid on loonud oma aja parimad graafikakunstnikud, kes saanud mõjutusi ekspressionismist ja teistest modernistlikest suunitlustest. Peale 1933. aastat, kui natsionaalsotsialistid võimu haarasid, läks järk-järgult nende kontrolli alla filmitööstus. Sellest ajastust pärit Ufa-plakatid ei vasta suuremas osas siiski tavapärastele natsi-kli?eedele, vaid annavad edasi tehniliselt keerukate vahenditega tehtud "modernset" propagandat.

Näituse on koostanud Austria Rahvusraamatukogu (Österreichische Nationalbibliothek) ja sihtasutus Deutsche Kinemathek. Näituse tõi Eestisse Tallinna Saksa Kultuuriinstituut/ Goethe-Institut Inter Nationes.

 

Pöff teatab
Kõik viimased teated
Festivaliuudised
Üritused ja külalised
Kavamuudatused
Filmiuudis
Filmisoovitused
Filmiotsing
Märksõna
Riik
Rezhissöör
Kategooria

: Nähes filmitiitli juures keerlevat A tähte, pole tegu mitte tundmatu anomaalia, vaid animafilmiga!
Kuku Raadio Postimees Tele 2 Peugeot Eesti Kultuurkapital Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium Eesti Filmi Sihtasutus Tallinn Eesti Kontsert