FESTIVALIST FILMID AJAKAVA PÖFF TEATAB PILETIINFO OMA KAVA KONTAKT
PÖFF 2002 / Pöff teatab / Üritused ja külalised

"Lilja 4-everi" autor kohtub Tallinnas vaatajatega
16. november 2002

Kahele Euroopa Filmiakadeemia auhinnale kandideeriva Paldiskis filmitud Rootsi linateose "Lilja 4-ever" autori Lukas Moodyssoniga on võimalik kohtuda esmaspäeval kell 18.00 Sakala suures saalis, kui näidatakse tema uut filmi.

Lukas Moodysson on sündinud 1969. aastal Malmös, kus elab hetkel koos oma naise ja lapsega. Moodysson kirjastas oma esimese luulekogu 17-aastaselt, millele järgnes veel mitu luuleraamatut ja romaan. Oma filmihariduse sai ta Stockholmi Draamainstituudis, kus ta tegi mitu lühifilmi. Tema esimene täispikk mängufilm "Fucking Åmal" (1998), mis jooksis ka eesti filmilevis, oli Rootsis ja Euroopas üliedukas kassatükk ja sai neli Rootsi Filmiauhinda. Teine mängufilm, "Together" (2000) korjas auhindu festivalidelt kogu maailmas. Paldiskis vändatud “Lilja 4-ever” on tema kolmas täispikk mängufilm. Moodyssoni suur lemmik on briti režissöör Mike Leigh ja tema film “Saladused ja valed”.

NB! Loe filmist pikemalt 21. novembri PÖFFi erilehest (ilmub Postimehe vahel)

Filmi "Lilja 4-ever" näidatakse PÖFFi raames Just Film festivalil 26. nov. kell 20.00 Nukuteatris ja 2. dets. kell 18.00 Sakala keskuse suures saalis.

 

Pöff teatab
Kõik viimased teated
Festivaliuudised
Üritused ja külalised
Kavamuudatused
Filmiuudis
Filmisoovitused
Filmiotsing
Märksõna
Riik
Rezhissöör
Kategooria

: Nähes filmitiitli juures keerlevat A tähte, pole tegu mitte tundmatu anomaalia, vaid animafilmiga!
Kuku Raadio Postimees Tele 2 Peugeot Eesti Kultuurkapital Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium Eesti Filmi Sihtasutus Tallinn Eesti Kontsert