FESTIVALIST FILMID AJAKAVA PÖFF TEATAB PILETIINFO OMA KAVA KONTAKT
PÖFF 2002 / Pöff teatab / Festivaliuudised

Koyaanisqatsi kontsertlinastus lükkub märtsisse
07. november 2002

“Koyaanisqatsi Live!” Philip Glassi ja tema ansambli osalusel, 26. novembriks Sakala keskuses välja kuulutatud suursündmus, viiakse Moskva pantvangidraama ja selle järelmõjude tõttu üle märtsi lõppu.

“Lähipäevil kuulutatakse välja täpne uus etenduse toimumise päev. Juba müüdud piletid jäävad kehtima, soovi korral ostetakse need tagasi. Korraldajad – Tele2, Pimedate ööde filmifestival ja Eesti Kontsert – vabandavad maailmapoliitika sekkumise tõttu toimunud edasilükkamise pärast.

Godfrey Reggio ja Philip Glassi kultusfilmi “Koyaanisqatsi” kontsertlinastus Philip Glassi ja ta ansambli osavõtul on olnud viimastel aastatel paljudes riikides festivalidel ja kultuurikeskustes täissaale koguv suurprojekt.Selle toimumine Eestis oli plaanitud jätkuna ettekannetele Peterburis ning Moskvas. Seoses traagiliste sündmustega Moskvas ei pea turneeprojekti USA ja Vene osapooled ettekannete toimumist Moskvas praegu võimalikuks ning otsustasid lükata turnee järgmiseks kevadeks.
Seetõttu lükkub ka Tallinna etendus. Philip Glassi jt väljapaistvate muusikute ansambli ning etenduse tehnika (projekti tehniline pagas kaalub üle kolme tonni) toomine New Yorgist ainult ühe etenduse jaoks Eestisse tähendaks niigi ülikalli projekti kulude mitmekordistumist, ära langeks ka USA fondide sihttoetus turnee Venemaa-osale.
Just praegu on ilmumas rahvusvahelisse filmilevisse “Qatsi” triloogia kauaoodatud kolmas film, “Naqoyqatsi”. Pimedate ööde filmifestival kavandab korraldada “Koyaanisqatsi” kevadesse lükkunud kontsert-linastuse ümber minifestivali, kus saab näha kõiki triloogia filme, niisiis ka “Powaqqatsit” ning “Naqoyqatsit”. Niisiis loodame, et kevadel toome sündmuse publiku ette täiendatud kujul võrreldes praegu plaanituga.

 

Pöff teatab
Kõik viimased teated
Festivaliuudised
Üritused ja külalised
Kavamuudatused
Filmiuudis
Filmisoovitused
Filmiotsing
Märksõna
Riik
Rezhissöör
Kategooria

: Nähes filmitiitli juures keerlevat A tähte, pole tegu mitte tundmatu anomaalia, vaid animafilmiga!
Kuku Raadio Postimees Tele 2 Peugeot Eesti Kultuurkapital Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium Eesti Filmi Sihtasutus Tallinn Eesti Kontsert