FESTIVALIST FILMID AJAKAVA PÖFF TEATAB PILETIINFO OMA KAVA KONTAKT
PÖFF 2002 / Pöff teatab / Filmiuudis

Cannes'is läheb tuliseks
25. aprill 2002

Eile filmiportaalidesse ülespandud info kohaselt on 55.juubelit pidava Cannes'i festivali võitjaid ette ennustada praktiliselt võimatu, sest konkurssprogrammis osalevate filmide autoritest on üks parem kui teine.

Mullu Cannes'is Joel Coeniga kahasse parima lavastajapreemia võitnud David Lynchi eestvedamisel juhitud žürii peab võitjad välja kuulutama 26. mail, kui festivali lõpetab pidulikul gaalaõhtul prantslase Claude Lelouchi film "And Now Ladies And Gentelmen". Festivali avab 15. mail Woody Alleni komöödia "Hollywood Ending", kus peale lavastaja enda löövad kaasa veel Tea Leoni, Treat Williams jt. Alleni filmid on alati Cannes'is väga teretulnud. Nii on tema "Manhattan" (1979), "The Purple Rose of Cairo" (1985) ja "Hannah and Her Sisters" (1986) prantsuse kuurortlinnakeses ridamisi auhindu võitnud. "Hollywood Ending" ei osale tänvuaastasel konkurssprogrammis.
Mõningaid fakte ja numbreid Et festivalil oleks ainult kõige paremad filmid, on sellel aastal festivali organiseerijad pidanud läbi vaatama 2 281 filmi (939 täispikka ja 1 342 lühifilmi), mis on ligi 500 filmi rohkem kui 2001. aastal ja 1000 filmi rohkem kui kaks aastat tagasi. Festivali ametlikus programmis on tänavu 55 mängufilmi 33 riigist, neist 21 osalevad konkurssprogrammis. Konkursivälises programmis osaleb 21 filmi 17 riigist. Kokku toimub Cannes'i festivalil 48 rahvusvahelist esilinastust. Läheme nüüd filmide ja nimede juurde Kui vaadata ametlikku konkurssprogrammi, siis võib ainult ohhetada: siin on 3 Kuldse Palmioksa võitjat, 5 Kuldse Palmioksa nominenti, 3 Žürii ja FIPRESCI auhinna võitjat jne. jne. See pole veel kõik. Ka väljaspool konkurssprogrammi on filmide autorite nimekiri enam kui aukartustäratav. Siin on kanadalase Atom Egoyani film "Ararat", Barbet Schroederi "Murder By Numbers" jne. Special Screenings ehk "erilinastuste" kategoorias on ehk huvipakkuvamad näitlejanna Rosanna Arquette' debüütlavastus "Searching For Debra Winger" ja ameerika kultuslavastaja Martin Scorsese uue filmi "Gangs Of New York", kus peaosas Leonardo Di Caprio ja Cameron Diaz, 20-minutilise reklaamtreileri esmaettekanne. Konkursivälises programmis (Un Certain Regard)on mõned nimed tuttavad ka PÖFFi publikule. Oma uute filmidega on Cannes'i sõitnud iraanlane Bahman Ghobadi (Les Chansons Du Pays De Ma Mere), tadžikistani "geenius" Djamshed Usmunov (The Angel On The Right Shoulder) jt. Toome lõpetuseks ära ka kõik konkurssprogrammis osalevate filmide nimed, et teaks juba ette, mida oodata 6. PÖFFile: Punch Drunk Love (Paul Thomas Anderson, USA) The Hour Of Religion (Marco Bellocchio, Itaalia) Spider (David Cronenberg, Kanada) - PÖFF 1999: eXistenZ Le Fils (Luc ja Jean-Pierre Dardenne, Belgia) Kedma (Amos Gitai, Iisrael-Prantsuse) - PÖFF 1999: Kadosh Stroke Of Fire (Im Kwon Taek, Lõuna-Korea) Unknown Pleasures (Jia Zhang-ke, Hiina-Korea) The Man Without A Past (Aki Kaurismäki, Soome) - PÖFF 1997: Põgenevad pilved 10 (Abbas Kiarostami,Iraan) - PÖFF 1998: Kirsi maitse; 2000: Tuul kannab meid All Or Nothing (Mike Leigh, Sbr-Pr) - PÖFF 1999: Topsy Turvy Sweet Sixteen (Ken Loach, Sbr-Saksamaa) - PÖFF 1998: Minu nimi on Joe The Principle Of Indecision (Manoel De Oliveira, Portugal) The Pianist (Roman Polanski, Prantsuse) The Russian Ark (Alexander Sokurov, Venemaa) - PÖFF 1999:Moolok; 2001: Sõnn Divine Intervention (Elia Suleiman, Iisrael-Prantsusmaa) 24 Hour Party People (Michael Winterbottom, Sbr) - PÖFF 1999: Imede maa Demonlover (Oliver Assayas, Prantsusmaa) L'Adversaire (Nicole Garcia, Prantsusmaa) Marie Jo Et Ses Deux Amours (Robert Guediguian, Prantsusmaa) Irreversible (Gaspard Noe, Prantsusmaa) - PÖFF 1999: Üksi kõige vastu About Schmidt (Aleksander Payne, USA) Bowling For Columbine (Michael Moore, USA)
Kõigest täpsemalt Cannes'i festivali kodulehelt: http://www.festival-cannes.org
 

Pöff teatab
Kõik viimased teated
Festivaliuudised
Üritused ja külalised
Kavamuudatused
Filmiuudis
Filmisoovitused
Filmiotsing
Märksõna
Riik
Rezhissöör
Kategooria

: Nähes filmitiitli juures keerlevat A tähte, pole tegu mitte tundmatu anomaalia, vaid animafilmiga!
Kuku Raadio Postimees Tele 2 Peugeot Eesti Kultuurkapital Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium Eesti Filmi Sihtasutus Tallinn Eesti Kontsert