FESTIVALIST FILMID AJAKAVA PÖFF TEATAB PILETIINFO OMA KAVA KONTAKT
PÖFF 2002 / Pöff teatab / Filmiuudis

Taanis algab kuulus Natfilm Festival
04. aprill 2002

Pimedate Ööde Filmifestivalile väga lähedase programmi ja ideoloogiaga Natfilm Festival ehk Ööfilmide Festival avatakse tänavu Kopenhaagenis 5. aprillil Coen’i vennakste viimase tööga “The Man Who Wasn’t There” ja lõpetatakse 21. aprillil pidulikul gaalaõhtul 5 Oscari nominendi vääriliseks tunnistatud Todd Fieldi draamaga “In The Bedroom”.

Taani üheks populaarsemaks filmifestivaliks kasvanud Natfilm Festival meelitab juba aastaid kahe nädala vältel kinodesse 40 000 vaataja ümber, kes ummistavad kõik Kopenhaagenis tegutsevad kinoteatrid. Sellel aastal on festivali programmis 143 mängufilmi, mis jagunevad üheksasse alaprogrammi, ning millest mõningaid näidatakse ka väljaspool Kopenhaagenit asuvates Taani väikelinnades. Erich von Stroheim Festivali peatähelepanu koondub tänavu ühele suurimale tummfilmi aegsele staarile, austria näitleja ning filmilavastaja Erich von Stroheimi loomingu tutvustamisele. Äsja rekonstrueeritud Stroheimi klassikalised teosed, nagu “Greed” ja “The Wedding March” on tõenäoliselt ühed festivali tipphetked. Uus Araabia kino Vastukaaluks 11. septembril toimunud terrorrirünnakust põhjustatud Araabiamaade vihkamisele, näitab 11 mängufilmist koostatud programm islami tegelikku nägu, mis on märksa tolerantsem ja inimlikum, kui me arvame. Alžeeria, Süüria, Liibanoni jt. Araabia riikide filmid näitavad klišeevabalt igapäevaelu sellisena, nagu see reaalses elus eksisteerib. Youssef Chahine Egiptuse veteranlavastaja Youssef Chahine on Põhja-Aafrika üks enim tunnustatuid filmilavastajaid. Tema 50-ne aasta vältel tehtud loomingust on festivali programmi kaasatud seitse mängufilmi, mille hulgas ka uusrealismi meistriteos “Cairo Station”. Uus Euroopa sots-realism Poliitiline film on juba aastaid Euroopa filmitegijatele olnud südamelähedane valdkond. Sellest alaprogrammist võiks esile tõsta neli aastat tagasi Cannes’is Kuldse Palmioks võitnud belgia filmi “Rosetta”, brittide au ja südametunnistuseks kutsutud Ken Loachi filmi “The Navigators” ja prantsuse filmirežissööri Robert Guediguiani tööd “The Town is Quiet”. Lisaks on festivalikülalisel võimalik tutvuda austria vanameistri Michael Haneke filmidega (Funny Games, The Piano Teacher), näha india filmitööstuse ehk Bollywoodi säravamid ja hindude poolt armastatuid filme eesotsas võõrkeelse filmi Oscarile kanideerinud eeposega “Lagaan”, osa saada Brasiilia õudusfilmide lavastaja Coffin Joe töödega ning meilgi PÖFFil külas käinud ameerika animaatori Bill Plymptoni sürrealistlike fantaasiatega, eesotsas täispika animafilmiga “Mutant Aliens”. Reeglina toimuvad Natfilm Festivalil ka mitmed uute filmide esilinastused, mis hiljem kinodes jooksma hakkavad. 2002. aasta valikust võiks esile tõsta meil juba kinodes jooksnud David Lynchi “Mullholland Drive” ja Alejandro Amenabari “The Others” kui ka möödunud PÖFFil publikumenu osaliseks saanud Darren Aronofsky “Requiem for a Dream” ning Francois Ozoni “Under the Sand”. Auhinnad Festivalil ei ole ametlikku konkurssprogrammi, kuid auhinna saab parim taani film ja publiku lemmikfilm. Möödunud aastal sai publikupreemia (200 000 krooni) jaapanlase Hideo Nakata õudukas “The Ring”, mis tänu auhinnarahale sai hakata jooksma ka Taani kinodes.
 

Pöff teatab
Kõik viimased teated
Festivaliuudised
Üritused ja külalised
Kavamuudatused
Filmiuudis
Filmisoovitused
Filmiotsing
Märksõna
Riik
Rezhissöör
Kategooria

: Nähes filmitiitli juures keerlevat A tähte, pole tegu mitte tundmatu anomaalia, vaid animafilmiga!
Kuku Raadio Postimees Tele 2 Peugeot Eesti Kultuurkapital Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium Eesti Filmi Sihtasutus Tallinn Eesti Kontsert