FESTIVALIST FILMID AJAKAVA PÖFF TEATAB PILETIINFO OMA KAVA KONTAKT
PÖFF 2002 / Pöff teatab / Filmiuudis

Jaapani Filmiakadeemia eelistas muinasjuttu tõsielufilmile
18. märts 2002

Möödunud aasta kõige vaadatumaks jaapani filmiks tõusnud täispikk animatsioon "Vaimudest viidud" (Spirited Away), mis kogus kinokassades 2001. aastal üle 240 miljoni dollari, võitis Jaapani Filmiakadeemia preemiate jagamisel üllatuslikult parima filmi tiitli tõsieluainelise noortedraama "Go" ees, millele tehti suuremaid panuseid.

Veebruaris Berliini filmifestivalil Kuldkaru võitnud Hayao Miyazaki efektne muinajutufilm "Vaimudest viidud" räägib Chihiro nimelisest poisist, kes ühtäkki leiab end jumalate ja koletiste maailmas. Filmi lavastanud Hayao Miyazaki pälvis ka elutööpreemia oma 40-aastase karjääri tõttu. Tema tuntumad filmid "My Neighbour Totoro" ja "Princess Mononoke" on pälvinud kiidusõnu ka väljaspool Jaapanit. Tänase seisuga on "Vaimudest viidud" jooksnud Jaapani kinodes juba alates mullu suvest 35 nädalat. Filmi Põhja-Ameerika õiguste omanik Disney Co. planeerib filmi väljatulekut juuli-augusti vahel. Pixar stuudio juht John Lasseter (Toy Story) on juba välja käinud lubaduse teha filmist ameerika versioon. Parima filmi tiitlist ilmajäetud Isao Yukisada noortedraama "Go" võitis Akadeemia 8 auhinda, nende hulgas ka parima lavastaja, parima näitleja ja parima operaatoritöö preemia. "Go", mis esitati Jaapani poolt ka parima võõrkeelse filmi Oscarile, on draama Põhja-Koreas sündinud noormehest, kes õpib immigrantide koolis Jaapanis, ja kes kaotab südame jaapani tüdrukule. Parima võõrkeelse filmi tiitel läks meilgi PÖFFil linastunud briti noortefilmile "Billy Elliot", kes napsas auhinna nii "Harry Potteri" kui ka Spielbergi tulevikunägemuse "A.I - Tehisintellekt" ees.
Filmfestivals.com 

Pöff teatab
Kõik viimased teated
Festivaliuudised
Üritused ja külalised
Kavamuudatused
Filmiuudis
Filmisoovitused
Filmiotsing
Märksõna
Riik
Rezhissöör
Kategooria

: Nähes filmitiitli juures keerlevat A tähte, pole tegu mitte tundmatu anomaalia, vaid animafilmiga!
Kuku Raadio Postimees Tele 2 Peugeot Eesti Kultuurkapital Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium Eesti Filmi Sihtasutus Tallinn Eesti Kontsert