FESTIVALIST FILMID AJAKAVA PÖFF TEATAB PILETIINFO OMA KAVA KONTAKT
PÖFF 2002 / Pöff teatab / Filmiuudis

Vendadel Kaurismäkidel uued filmid
28. veebruar 2002

Kaks ilmakuulsat soomlast ja pealekauba veel vennad Aki ja Mika Kaurismäki on maha saanud uute filmidega, mida ilmselt ootab sama elav vastukaja kui nende varasemate filmide puhul.

Vendadest noorimal Aki Kaurismäkil (Juha, Bohemian Life)esilinastub sellel pühapäeval film nimega "Mees ilma minevikuta" (Mies vailla menneisyyttä), mis on mõtteline järg tema 1996. aasta 'Soome triloogia' esimesele filmile "Põgenevad pilved", mida oli võimalik vaadata ka 1 PÖFFil. Ka Tallinnat kaemas käinud kuulsa soomlase film räägib kodutusest, mineviku kaotamisest ja lootusetust tulevikust.
Kusagil Helsinki kolkas üritab Mister M pärast identiteedi- ja mälu kaotamist pöörduda tagasi moodsasse ühiskonda, kus ta oli kaotanud iseenda.
Aki vanemal vennal Mikal (Highway Society, L.A. Without a Map) esilinastus tänavu Berliinis Panorama programmis dokumentaalfilm "Ma elan Brasiilias" (I Live in Brazil). See on muusikaline road-movie erinevatest Brasiilia muusikastiilidest alustades sambaga ja lõpetades bossa novaga.
"Ma elan Brasiilias" on ilmarändurist maailmakodanuiku Mika ammune unistus. Leides 10 aastat tagasi Brasiilias teise kodu, avastas ta sealse maa muusikalised rikkused. Film viib meid ligi 4 000 kilomeetrisele rännakule läbi mitme Brasiilia regiooni, kus igaühes on olemas oma muusikalised eelistused ja erinevad stiilid, nagu frevo, maracatu, embolada, coco, forro ja samba.

 

Pöff teatab
Kõik viimased teated
Festivaliuudised
Üritused ja külalised
Kavamuudatused
Filmiuudis
Filmisoovitused
Filmiotsing
Märksõna
Riik
Rezhissöör
Kategooria

: Nähes filmitiitli juures keerlevat A tähte, pole tegu mitte tundmatu anomaalia, vaid animafilmiga!
Kuku Raadio Postimees Tele 2 Peugeot Eesti Kultuurkapital Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium Eesti Filmi Sihtasutus Tallinn Eesti Kontsert