FESTIVALIST FILMID AJAKAVA PÖFF TEATAB PILETIINFO OMA KAVA KONTAKT
Pöff 2002 / Festivali info / Filmiprogrammist

Filmiprogrammist

6. Tallinna Pimedate Ööde Filmifestival ehk PÖFF toimub tänavu 23. novembrist 8. detsembrini nagu eelmiselgi aastal kolmes Eestimaa linnas - Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Tegemist on kärgfestivaliga, mis hõlmab endas lisaks mängufilmidele ka anima-, tudengi-, laste- ja noortefilme ning festivali filmikooli. Sellisena on PÖFF ainulaadne ja omanäoline mitte ainult Baltikumis, vaid kogu Skandinaavias ja Ida-Euroopas.

Mängufilmide festivali põhiprogramm koondab endas sadakond paari viimase aasta Euroopa ja maailma filmide paremikku, kus on võimalik näha nii A-klassi festivalide võidufilme, paremikku uuest Skandinaavia filmikunstist, meile vähemtuntud Ida-Euroopa lavastajate töid ning esinduslikku Aasia regiooni filmiprogrammi. Eksootilisematest riikidest on sedapuhku esindatud Mauritaania ("Oodates õnne"), Tšiili ("Takso kolmele"), Palestiina ("Jumalik sekkumine") ja Uus-Meremaa ("Vihm"). Festivalil on esindatud 47 riiki umbes 200 filmiga.

Põhiprogrammi kõrval on võimalik tutvust teha mitme eriprogrammiga. Oma esindusliku retrospektiiviga väisab Eestit tuntud islandi filmirežissöör Fridrik Thor Fridriksson, kes tuleb nõudliku eesti publiku ette kaheksa filmiga ("Kuradi saar", "Külmapalavik" jt.). Nostalgiat peaks tekitama filmiprogramm "Vestern punalippude all", mille raames saame näha ka omaaegseid suurhitte "Chingachgook" ja "Suure Karu pojad" Gojko Mitičiga peaosas. Viimane on andnud oma nõusoleku ka Tallinnat külastada. PÖFFil ei ole ametlikku võistlusprogrammi. Oma lemmikud saab välja valida festivali külastaja (2001 - "Amelie") ja Eesti Filmiajakirjanike Ühing (2001 - "Klaveriõpetaja").

Kolmandat korda toimub PÖFFi raames Sleepwalkers' Tudengifilmi Festival, kus võistlusprogrammis osaleb üle 60 anima-, dokumentaal- ja mängufilmi. Olenevalt žanrist annab rahvusvaheline žürii kõige silmapaistvamale tööle Grand Prix'. Traditsiooniliselt näidatakse võistlusprogrammi kõrval ka eriprogramme ja retrospektiive.

Juba neljandat aastat toimub PÖFFi raames Animafilmide Festival "Animated Dreams", mille raames näidatakse viimase aasta animafestivalidel silma paistnud lühianimafilme, Nukufilmi 45. aastapäeva eriprogrammi, jaapani animaprogrammi, uusi eesti animafilme ja Londonis tegutseva stuudio The Illuminated Films Company poolt toodetud filme. Selle aasta fookuses seisab meie rahvusliku nukufilmi au ja uhkuse Elbert Tuganovi looming.

PÖFFi alafestivalidest noorim, Laste- ja Noortefilmide Festival "Just Film" toimub tänavu teist aastat ja leiab aset 24. - 30. novembrini Nukuteatris. Paralleelselt filmiseanssidega on plaanis läbi viia workshope, kus tutvustatakse filmitegemise tagamaid ja põhimõtteid. Põnev ja nostalgiline tõotab tulla Astrid Lindgreni raamatute põhjal vändatud lastefilmide programm, mis sobib nii lastele kui ka täiskasvanutele.

 

Festivalist
Festivali auhinnad
Festivali galerii
Filmiprogrammist
Vaata PÖFFi plakatit
Festivali kontakt
Ajakirjanike akrediteerimine
Sponsorid
Pöff teatab

04. detsember 2002 | Filmisoovitused
MAGONIA

04. detsember 2002 | Filmisoovitused
Bella Martha

03. detsember 2002 | Kavamuudatused
"Rändrahva" lisaseanss

03. detsember 2002 | Üritused ja külalised
Gojko Mitic kohtub Tartus publikuga

Kuku Raadio Postimees Tele 2 Peugeot Eesti Kultuurkapital Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium Eesti Filmi Sihtasutus Tallinn Eesti Kontsert